Deklaracja na rzecz Podlasia podpisana w Białymstoku

Rozbudowę dróg i budowę obwodnic, lotniska regionalnego, lepszego wykorzystania unijnych pieniędzy, spójnej promocji regionu, uproszczenia systemu podatkowego, wspierania polityki wschodniej i konsultowania aktów prawnych z przedsiębiorcami - o tym mówi deklaracja na rzecz Podlasia.

Dokument zawierający takie postulaty podpisali podlascy parlamentarzyści, którzy spotkali się dziś w Białymstoku z regionalnymi stowarzyszeniami przedsiębiorców. Inicjatywa wyszła ze strony pracodawców, którzy przygotowali listę 10 najważniejszych zadań.

Ich zdaniem szybkie wdrożenie tych postulatów ożywi gospodarczo region i uczyni go atrakcyjnym dla inwestorów. Ma to być ponadpolityczna praca na rzecz regionu. Pracodawcy skupieni m.in. w Izbie Przemysłowo - Handlowej i Podlaskim Klubie Biznesu pytali przewodniczącego podlaskiej Platformy Obywatelskiej, posła Roberta Tyszkiewicza, dlaczego rząd wykreślił z listy projektów finansowanych z pieniędzy unijnych te dotyczące inwestycji w ochronę środowiska w regionie. Poseł bronił rządu twierdząc, że mają one szansę na pieniądze z innych źródeł, a tak naprawdę nigdy nie miały gwarancji finansowania.

Poseł Robert Tyszkiewicz dodał, że rząd Donalda Tuska zostawił w całości program \"Polska Wschodnia\". Biznesmenów niepokoiło również to czy droga S19 Białystok - Lublin - Rzeszów będzie jednopasmowa. Decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Przedsiębiorcy krytykowali także władzę za niekorzystne skutki wprowadzenia drogich wiz dla wschodnich sąsiadów i apelowali o przyśpieszenie ich wydawania.

Źródło: Polskie Radio Białystok

 

Strona jest administrowana przez pracowników biura poselskiego Roberta Tyszkiewicza w Białymstoku.
Kopiowanie i wykorzystywanie informacji wymaga zgody biura poselskiego.

Copyright © 2011-2019 Biuro Poselskie Roberta Tyszkiewicza.

Projekt i realizacja copyright © 2011-2019: Piotr Robert Konopelko.