Poseł Robert Tyszkiewicz gościem debaty Polskiego Radia

3 września 2008 roku Poseł Robert Tyszkiewicz był gościem debaty Polskiego Radia "Wpływ Polski na politykę wschodnią Unii Europejskiej"

W debacie uczesniczyli również Andrzej Grzyb, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Europejskiej, Tadeusz Iwiński poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej, wiceprzewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych i przewodniczący Podkomisji nadzwyczajnej do spraw poselskiego projektu uchwały w sprawie reparacji Niemiec na rzecz Polski oraz Paweł Kowal były wiceminister Spraw Zagranicznych. Robert Tyszkiewicz dla Polskiego Radia o Szczycie Europejskim w sprawie Gruzji powiedział m.in.:

- Z całą pewnością ten szczyt nie musiał się zakończyć wspólnym stanowiskiem, bo poziom rozbieżności w sprawach relacji europejsko rosyjskich jest w państwach Unii Europejskiej bardzo wysoki. W związku z tym nie należy lekceważyć tego faktu, że jednak jak na standardy biurokracji unijnej zwołany na wniosek rządu polskiego w dość krótkim czasie szczyt zakończył się i w dość kryzysowej takiej, powiedziałbym, podminowanej i obserwowanej przez media gorącej sytuacji, no, bez mała wojennej, że ten szczyt jednak wypracował wspólne stanowisko. I tego lekceważyć nie wolno. (...) ten szczyt pokazał także i słabości Unii Europejskiej. I tu trzeba wrócić jasno do tematu pod nazwą traktat z Lizbony, to znaczy jeśli chcemy, by Unia funkcjonowała bardziej sprawnie, to musimy mieć wspólną politykę bezpieczeństwa i zagraniczną, zarządzaną na odpowiednio scentralizowanym szczeblu w taki sposób, aby rzeczywiście te decyzje mogły być podejmowane sprawniej.

 

Strona jest administrowana przez pracowników biura poselskiego Roberta Tyszkiewicza w Białymstoku.
Kopiowanie i wykorzystywanie informacji wymaga zgody biura poselskiego.

Copyright © 2011-2019 Biuro Poselskie Roberta Tyszkiewicza.

Projekt i realizacja copyright © 2011-2019: Piotr Robert Konopelko.