Pierwsze boisko wybudowane w ramach rządowego programu „Moje boisko – Orlik 2012” w województwie podlaskim otwarte!

W uroczystościach z tej okazji w Zambrowie i Korycinie (7 września) uczestniczyli m.in. Minister Sportu i Turystyki Mirosław Drzewiecki, posłowie na Sejm RP – Robert Tyszkiewicz i Józef Klim, Wojewoda Podlaski Maciej Żywno, Marszałek Województwa Podlaskiego Jarosław Dworzański.

- Przekazuję wam te piłki, żebyście jak najczęściej korzystali z boiska – powiedział Mirosław Drzewiecki, Minister Sportu i Turystyki wręczając uczniom kilkanaście piłek do gry w piłkę nożną, koszykówkę i siatkówkę. – A także tę wyjątkową piłkę podpisaną przez Michela Platiniego. Cieszę się, że od dziś macie takie piękne boisko. Zawsze powtarzam, że polskie dzieci powinny mieć tyle samo boisk co ich rówieśnicy z zachodnich krajów. Liczę na to – sądząc po zainteresowaniu gmin budowa boisk – że pod tym względem dogonimy wreszcie Zachód.

W programie „Orlik” w woj. podlaskim chce uczestniczyć 90 ze 118 gmin. Do końca tego roku ma powstać 20 kompleksów boisk. Oprócz otwieranych właśnie boisk w Korycinie i Zambrowie w tym roku „Orliki” zostaną wybudowane także w gminach: Augustów, Grajewo, Narewka, Mały Płock, Mońki, Łomża (gmina i miasto), Sejny, Ciechanowiec, Nowe Piekuty, Siemiatycze, Śniadowo, Szudziałowo, Suwałki, Supraśl, Białystok, Bielsk Podlaski, Wasilków. W większości gmin rozstrzygnięto już przetargi i wyłoniono wykonawców.