Inicjatywa Sołecka – zwycięzcy wyłonieni

Kapituła pierwszej edycji konkursu Inicjatywa Sołecka Roku 2008 pod przewodnictwem Posła na Sejm RP Roberta Tyszkiewicza wybrała zwycięzców. Główną nagrodę przyznano Sołectwu Bagny z gminy Dąbrowa Białostocka w powiecie sokólskim.

Wyróżniła również 5 inicjatyw: Sołectwo Guzy, gmina Knyszyn, powiat moniecki, Sołectwo Lipina, gmina Sokółka, powiat sokólski, Sołectwo Oszkinie, gmina Puńsk, powiat sejneński, Sołectwo Winna Poświętna, gmina Ciechanowiec, powiat wysokomazowiecki oraz Sołectwo Załuki-Podzałuki, gmina Gródek, powiat białostocki.

Wojewoda Podlaski Maciej Żywno podczas uroczystej konferencji powiedział: - Aktywność społeczności lokalnej zasługuje na szczególna naszą uwagę i uznanie. To dzięki inicjatywom podejmowanym przez małe społeczności zmienia się otaczająca nas rzeczywistość.

A aktywności gminom i wsiom województwa podlaskiego odmówić nie można. Na konkurs zgłoszonych zostało 57 inicjatyw, do finału zakwalifikowało się 20 z nich.

- Wybór był trudny - nie ukrywał przewodniczący kapituły poseł na Sejm RP Robert Tyszkiewicz. - Staraliśmy się jednak wybrać inicjatywy najciekawsze, obrazujące też wielokulturowość naszego województwa – wyjaśniał i podkreślił:- Nie tylko technika czy infrastruktura drogowa przyczynia się do rozwoju terenów wiejskich. To olbrzymia praca tych, którzy samodzielnie, dla dobra swojego i swoich sąsiadów realizują ciekawe pomysły na życie, współpracę i wypoczynek. A takie inicjatywy trzeba zauważać, wspierać i propagować.

 

Strona jest administrowana przez pracowników biura poselskiego Roberta Tyszkiewicza w Białymstoku.
Kopiowanie i wykorzystywanie informacji wymaga zgody biura poselskiego.

Copyright © 2011-2019 Biuro Poselskie Roberta Tyszkiewicza.

Projekt i realizacja copyright © 2011-2019: Piotr Robert Konopelko.