POrozmawiajmy o rozwoju - Powiat Siemiatycki

W poniedziałek 6 lutego odbyło się spotkanie "POrozmawiajmy o rozwoju – Powiat Siemiatycki" w ramach akcji Obywatelskie Podlaskie. W dyskusji z lokalną społecznością wzięli udział: poseł Robert Tyszkiewicz oraz wicemarszałkowie województwa podlaskiego Anna Naszkiewicz i Maciej Żywno.
- To pierwsze z cyklu tego spotkań w naszym województwie – mówił poseł Tyszkiewicz. - Chcemy odwiedzić każdy powiat naszego regionu.
Wicemarszałek Anna Naszkiewicz dodawała, że takie wydarzenia są ważne nie tylko dla lokalnej społeczności.
- Państwa uwagi będą dla nas niezwykle istotne, pomogą nam w naszej dalszej pracy.
Mieszkańcy, którzy zdecydowali się przybyć do sali Siemiatyckiego Ośrodka Kultury poruszyli wiele interesujących tematów. Nie tylko lokalnych, ale także ogólnopolskich np. próbę zamachu PiS na samorządy.
- Na pewno będziemy bronić samorządowców przed zakusami rządu – komentował poseł Tyszkiewicz.
Samorządowcy z powiatu siemiatyckiego interesowali się również środkami finansowymi, które można pozyskać dla lokalnych społeczności.
- Urząd Marszałkowski ma szeroką ofertę konkursów dla samorządów. Czy to z własnych środków budżetowych, czy przede wszystkim ze środków z Unii Europejskiej. Chcemy i możemy pomagać – odpowiadał Maciej Żywno.
Dużo emocji wzbudzał temat budowy drogi S19.
- To droga niezwykle ważna nie tylko dla Siemiatycz – odpowiadał Robert Tyszkiewicz. - Za czasów rządu PO-PSL została wpisana do krajowego programu budowy dróg. Rząd PiS ma wszelkie narzędzia, żeby tę inwestycję zrealizować. Pozostaje pytanie czy chce to zrobić?
Miejscowi przedsiębiorcy interesowali się przyszłością stref ekonomicznych.
- Mam nadzieję, że likwidacja specjalnych stref ekonomicznych nie nastąpi – mówiła wicemarszałek Naszkiewicz. - Byłby to duży błąd. Na przykładzie Suwałk widzę, jak przyczyniają się do rozwoju.
Na zakończenie spotkania przedstawiciele Platformy Obywatelskiej zadeklarowali, że niebawem wrócą do Siemiatycz, z propozycjami rozwiązania zgłoszonych problemów.
- Inwestycje i wszelkie potrzeby w powiatach nie mogą mieć barwy partyjnej. Zapraszam wszystkich samorządowców, organizacje pozarządowe, przedsiębiorców do współpracy –  powiedział Robert Tyszkiewicz.

 

Strona jest administrowana przez pracowników biura poselskiego Roberta Tyszkiewicza w Białymstoku.
Kopiowanie i wykorzystywanie informacji wymaga zgody biura poselskiego.

Copyright © 2011-2018 Biuro Poselskie Roberta Tyszkiewicza.

Projekt i realizacja copyright © 2011-2018: Piotr Robert Konopelko.