Spotkanie Obywatelski Samorząd Łomża

W czwartek 16 marca br. w Łomży odbyło się spotkanie z cyklu "Obywatelski Samorząd" w ramach akcji #ObywatelskiePodlaskie. W wydarzeniu udział wzięli: posłowie Robert Tyszkiewicz i Tomasz Cimoszewicz, wicemarszałek województwa podlaskiego Maciej Żywno oraz radny Rady Miasta Łomża Maciej Andrzej Borysewicz.

Mamy dzisiaj do czynienia z próbą zamachu na samorządność – mówił Robert Tyszkiewicz, szef wojewódzkich struktur Platformy Obywatelskiej. PO chce zainicjować rozmowy i konsultacje na temat wspólnych list do wyborów samorządowych. Uważamy, że tylko w ten sposób możemy zatrzymać PiS przed zniszczeniem samorządu. Jestem przekonany, że dobry kandydat środowisk lokalnych poparty przez partie polityczne wygra wybory w Łomży – dodawał.

I to głównie sprawy dotyczące funkcjonowania samorządu zdominowały czwartkowe spotkanie. - PiSowskie władze Łomży nie chcą się wsłuchać w głos opozycji – mówił Maciej Borysewicz. - Nie powinno się tak dziać.

W tej opinii wspierał go Tomasz Cimoszewicz.
- Lokalna społeczność powinna mieć możliwość aktywnego udziału w życiu samorządu, niezależnie od poglądów politycznych.

Z kolei Maciej Żywno zwrócił uwagę na próby osłabienia samorządów przez obecny rząd. - Widać, że PiS chce wszystko scentralizować i zarządzać naszymi małymi ojczyznami z Warszawy.

Uczestnicy spotkania podkreślali również ogromną rolę Unii Europejskiej w rozwoju Polski oraz obawy, że PiS będzie chciał, żeby Polska opuściła tę organizację.

Było to już kolejne spotkanie Platformy Obywatelskiej w województwie podlaskim. Poprzednie odbyły się w Siemiatyczach i Hajnówce. Kolejne już w najbliższy poniedziałek (20 marca) w Bielsku Podlaskim.

 

Strona jest administrowana przez pracowników biura poselskiego Roberta Tyszkiewicza w Białymstoku.
Kopiowanie i wykorzystywanie informacji wymaga zgody biura poselskiego.

Copyright © 2011-2018 Biuro Poselskie Roberta Tyszkiewicza.

Projekt i realizacja copyright © 2011-2018: Piotr Robert Konopelko.