Platforma Obywatelska wspiera Grabówkę

Pięćdziesięciu posłów PO, z inicjatywy – Roberta Tyszkiewicza, Andrzeja Halickiego, Arkadiusza Myrchy, Józefa Lasoty – złożyło 22 marca wniosek o zbadanie zgodności z Konstytucją RP, a także z ustawą o samorządzie gminnym, rozporządzenia Rady Ministrów uchylającego utworzenie gminy Szczawa i gminy Grabówka.
- Uważamy, że rozporządzenie Rady Ministrów zostało podjęte z naruszeniem formalności, przewidzianych dla tego typu aktów prawnych – mówił podczas konferencji prasowej w Grabówce Robert Tyszkiewicz. - Nastąpiło również naruszenie Konstytucji RP, ponieważ nie przeprowadzono obligatoryjnych w takich przypadkach konsultacji społecznych.
Poseł podkreślił, że oczekuje zarządzenia takich konsultacji przez Trybunał Konstytucyjny.
- Władza publiczna ma obowiązek działania na rzecz społeczności lokalnych, także tych najmniejszych – dodawał poseł Andrzej Halicki.
Swoich emocji nie krył Tadeusz Karpowicz, sołtys Grabówki, znany z wieloletniej działalności na rzecz powstania nowej gminy.
- W obecnej sytuacji jesteśmy przez Supraśl, do którego obecnie należy Grabówka traktowani po macoszemu. Mimo tego, że mamy więcej mieszkańców, jest u nas dużo mniej inwestycji. - To skandaliczne, że niektórzy w Grabówce dalej nie mają kanalizacji czy wodociągów – podsumowywał.

 

Strona jest administrowana przez pracowników biura poselskiego Roberta Tyszkiewicza w Białymstoku.
Kopiowanie i wykorzystywanie informacji wymaga zgody biura poselskiego.

Copyright © 2011-2018 Biuro Poselskie Roberta Tyszkiewicza.

Projekt i realizacja copyright © 2011-2018: Piotr Robert Konopelko.