Kolejne preumowy z RPO już podpisane

Poseł Robert Tyszkiewicz po raz kolejny uczestniczył w podpisaniu ważnych dokumentów dotyczących rozwoju Województwa Podlaskiego.

Podczas uroczystego spotkania w Urzędzie Marszałkowskim (w dniu 27 sierpnia) z przedstawicielami najwyższych władz województwa, kurii diecezjalnych z Drohiczyna i Łomży i samorządowców Marszałek Województwa Jarosław Dworzański podpisał kolejne preumowy na inwestycje współfinansowane z programu RPO Województwa Podlaskiego.

Inwestycje te to:

- Rozbudowa infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej w strefie Kanału Augustowskiego – koszt całkowity 36 mln zł, z czego dofinansowanie z RPO wyniesie 27 mln. Realizacja w latach 2008-2013. To wspólny projekt władz samorządowych Augustowa i gminy Płaska.

- Podlaskie Centrum Dialogu w Drohiczynie, realizowane przez Diecezję Drohiczyńską – koszt całkowity 6 mln zł, z czego 5,1 mln z RPO, realizacja w roku przyszłym.

- Renowacja zabytkowych obiektów kultury oraz rozbudowa Muzeum Diecezjalnego w ramach kompleksu Narew – beneficjentem jest Diecezja Łomżyńska. Koszt całkowity 9,5 mln zł, z czego 8,08 pochodzi z RPO. Przedsięwzięcie realizowane w latach 2007-2012.

Jarosław Dworzański komentując owe projekty powiedział: - Podpisaliśmy preumowy na realizację przedsięwzięć znajdujących się na liście projektów kluczowych RPO WP. Inwestujemy nie tylko w przemysł, czy rozwój parków naukowo – technologicznych. Podpisanie tych umów dowodzi także temu, że Zarząd Województwa Podlaskiego chce dbać także o turystykę i kulturę. To nasze oczko w głowie. – zapewnił marszałek.

 

Strona jest administrowana przez pracowników biura poselskiego Roberta Tyszkiewicza w Białymstoku.
Kopiowanie i wykorzystywanie informacji wymaga zgody biura poselskiego.

Copyright © 2011-2019 Biuro Poselskie Roberta Tyszkiewicza.

Projekt i realizacja copyright © 2011-2019: Piotr Robert Konopelko.