Robert Tyszkiewicz: Podlaskie nie jest Polską B!

Slajd2Województwo podlaskie nie jest Polską B, nie jest Polską w ruinie, Podlasie rozwija się - mówił w niedzielę podczas konferencji prasowej "Dotrzymujemy obietnic!" poseł Robert Tyszkiewicz. Na konferencji politycy PO podsumowali 8 lat rządów PO w woj. podlaskim. - Zbudowaliśmy fundament dobrego rozwoju Podlasia. Jesteśmy gotowi pracować dalej.
 
Zobacz, co się zmieniło w Podlaskiem przez ostatnie 8 lat: http://roberttyszkiewicz.pl/galerie/category/112-8lat-podlaskie
 
Relację z konferencji zamieszczamy za portalem "Białystok Online":

"- Podlasie jest dynamicznie rozwijającym się regionem, który intensywnie dogania resztę Polski, dogania Unię Europejską - mówił na przedwyborczej konferencji prasowej Robert Tyszkiewicz, przewodniczący regionalnych struktur PO. Deklaruje, iż będzie to zaznaczał za każdym razem, gdy usłyszy słowa PiS "Polska jest w ruinie".
- Macie wybór między ludźmi, którzy nazywają Podlasie Polską B, a ludźmi, którym wiele udało się zrobić, ale wiedzą, że jest jeszcze wiele do zrobienia - dodawał.

Program PO dla Podlasia na nadchodzącą kadencję to budowa drogi ekspresowej S19, dokończenie "ósemki" i S61. Są w nim również: wschodnia magistrala kolejowa, drogi lokalne oraz hala widowiskowo-sportowa w Białymstoku. Novum to ponad 100 mln zł na ożywienie turystyczne i wykorzystanie potencjału przyrodniczego Puszczy Białowieskiej.

Platforma podsumowała jednocześnie 8 lat swoich rządów. Chwali się, że od 2007 r. wybudowano 1129 km dróg, w tym obwodnice Augustowa, Bargłowa, Szczuczyna, Zambrowa i Wasilkowa.
- Myśmy odblokowali te inwestycje. Moi poprzednicy nie mają na koncie żadnej ekspresówki ani obwodnicy - podkreśla Maciej Żywno, wicemarszałek województwa, kandydat na senatora i były wojewoda podlaski.

Żywno przypominał też o zainwestowanych 230 mln zł w przejścia graniczne:
- One są naszą wizytówką, która zachęca do przyjazdu do naszego regionu. To jest bardzo ważne, gdy jest wiele obaw w związku z napływem imigrantów.

PO twierdzi, że za ich rządów znacznie poprawiła się jakość obsługi w placówkach ochrony zdrowia. Za pół mld zł rozbudowano szpital kliniczny, poprawiono jakość ratownictwa medycznego.
- W latach 2009-2011 wydaliśmy 563 mln zł na remonty, modernizację i zakup aparatury medycznej w szpitalach w Białymstoku, Łomży, Suwałkach i Choroszczy - podlicza Renata Przygodzka.

Działacze podlaskiej PO mówili również o znaczącym wsparciu rodzin, inwestycjach sfinansowanych ze środków rządowych ważnych dla regionu a także dofinansowaniu przedsiębiorców strategicznych (IKEA, Mlekovita, Pronar). Duży wpływ miały na to dobrze wykorzystane środki unijne - było to ponad 7,5 mld zł.

 

/Ewelina Sadowska-Dubicka, Białystok Online/

 

Strona jest administrowana przez pracowników biura poselskiego Roberta Tyszkiewicza w Białymstoku.
Kopiowanie i wykorzystywanie informacji wymaga zgody biura poselskiego.

Copyright © 2011-2019 Biuro Poselskie Roberta Tyszkiewicza.

Projekt i realizacja copyright © 2011-2019: Piotr Robert Konopelko.